Τον νέο Διοικητή της Πυροσβεστικής Υπηρεσίας Χίου κ. Σταύρο Καπελαρίδη υποδέχθηκε στο γραφείο του σήμερα ο Δήμαρχος Χίου κ. Ιωάννης Μαλαφής και αφού τον συνεχάρη για την ανάληψη των νέων του καθηκόντων τον διαβεβαίωσε ότι ο Δήμος και το ανθρώπινο δυναμικό του θα είναι πάντα αρωγός στις προσπάθειες της Πυροσβεστικής Υπηρεσίας.
Κατά τη διάρκεια συνάντησης , συζητήθηκαν θέματα κοινού ενδιαφέροντος , με ιδιαίτερη αναφορά στα θέματα της Πολιτικής Προστασίας, ενώ τονίστηκε η άριστη συνεργασία που υπάρχει μεταξύ Δήμου και Πυροσβεστικής.
![](https://www.chios.gov.gr/wp-content/uploads/2024/02/διοικητής-και-Δήμαρχος-1-1024x576.jpg)